Visi jaunumi

Tiesneši skaidro strīdīgas epizodes: februāris

10.03.2023

Dalīties:

1.epizode

BK VEF RĪGA spēlētājs Nr.7. dodas ātrajā uzbrukumā un gūst divus punktus, taču tiesneši fiksē nostaigātu un grozu neskaita.

Video

Nepareizs tiesnešu lēmums. Noteikumu punkts 25.2.1: spēlētājs drīkst spert divus soļus un izpildīt metienu/dot piespēli, ja, saķerot bumbu, viena kāja atrodas uz zemes. Šajā situācijā spēlētājs saķēra bumbu, kad kreisā kāja bija pie zemes. Viņš turpināja kustību (labā, kreisā) un izpildīja metienu pa grozu.

2. epizode

BK VENTSPILS spēlētājs Nr. 2 saņem bumbu, izmāna pretinieku spēlētāju un gūst grozu. Tiesneši fiksē nostaigātu un neskaita gūto grozu.

Video

Pareizs tiesnešu lēmums. Noteikumu punkts 25.2.1: spēlētājs drīkst spert divus soļus un izpildīt metienu/dot piespēli, ja, saķerot bumbu, viena kāja atrodas uz zemes. BK VENTSPILS spēlētājs Nr. 7. paņēma bumbu rokā, kad kreisā kāja bija pie zemes, kam sekoja labā, kreisā, labā, kreisā, labā un metiens.

3. epizode

BK LIEPĀJA dodas ātrajā uzbrukumā, spēlētājs Nr.7. saņem piespēli laukuma centrā un uzreiz pēc piespēles saņemšanas,saduras ar BK VENTSPILS spēlētāju Nr.23. Tiesneši fiksē piezīmi aizsargam.

Video

Nepareizs tiesnešu lēmums. Noteikumu punkts 33.4: sedzot spēlētāju ar bumbu, nav jāievēro laika un distances princips. Aizsargam jāpaspēj nostāties pirms kontakta un jābūt ar seju pret uzbrūkošo spēlētāju kā arī aizsargam ir atļauts kustēties laterāli vai atpakaļ. Šajā situācijā aizsargs bija ar seju pret uzbrūkošo spēlētāju un kontakts bija krūtīs.