Visi jaunumi

Tiesneši skaidro strīdīgas epizodes: decembris

10.01.2023

Dalīties:

1.epizode

BK Latvijas Universitāte komandas spēlētājs Nr.5. izpilda 3 punktu metienu, pret viņu metienā, noteikumus pārkāpj BK Ogre spēlētājs Nr. 15. Tiesneši fiksē pārkāpumu metiena brīdī.

Video

Pareizs tiesnešu lēmums, pamatojoties uz noteikumu punktu 32.1.1.: piezīme ir noteikumu pārkāpums, neatļauts kontakts ar pretinieku.

Šajā situācijā BK Ogre spēlētājs Nr. 15. sākumā nedaudz pieskārās bumbai, kam sekoja neatļauts kontakts ar BK Latvijas Universitāte spēlētāja Nr.5. roku, t.i. delnas apakšējo daļu, kas neļāva veikt pilnvērtīgu metiena kustību.

2.epizode

BK Ogre spēlētājs Nr.21. ar driblu dodās ātrajā uzbrukumā, kam seko BK Ogre spēlētāja Nr.25 liktais aizsegs. BK Latvijas Universitāte spēlētājs Nr.10 nepamana likto aizsegu un notiek kontakts. Tiesneši fiksē pārkāpumu BK Latvijas Universitāte spēlētājam Nr. 10. Turpinājumā BK Latvijas Universitāte spēlētājs Nr. 10, kāpjot pāri BK Ogre spēlētājam Nr.25, veic neatļautu kontaktu, ar labo kāju pieskaroties viņa vēderam. Tiesneši BK Latvijas Universitāte spēlētājam Nr. 10 fiksē nesportisko piezīmi.

Video

Pareizs tiesnešu lēmums abās situācijās.

Pirmā situācija tiek traktēta, pamatojoties uz noteikumu punktu 33.5.: liekot aizsegu vai aizsargājoties pret spēlētāju bez bumbas, jāievēro laika un distances princips, t.i. spēlētājam jāieņem pareiza aizsardzības pozīcija (ar seju pret pretinieku, statiskam vai kustoties atpakaļ) un jādod vismaz 1 soļa distance, lai izvairītos no kontakta. BK Ogre spēlētājs Nr. 25 ievēroja laiku un distanci, tāpēc par kontaktu bija atbildīgs BK Latvijas Universitāte spēlētājs Nr.10 un tiesneši pareizi fiksēja piezīmi aizsargam.

Otrā situācija tiek traktēta, pamatojoties uz noteikumu punktu 37.1.1.

Pārkāpums tiek traktēts kā nesportisks, ja kontakts/pārkāpums ir pārmērīgi smags, rupjšs un neatbilst basketbola spēles pamatprincipiem.

3. epizode

Cīņā par atlēcošo bumbu, BK Liepāja spēlētājs Nr. 10 ieķeras rokā BK AVIS Rapla spēlētājam Nr.34, turpina to turēt/raut, kā rezultātā abi spēlētāji nokrīt uz zemes. Tiesneši fiksē parasto piezīmi, taču pēc video atkārtojuma izmantošanas maina lēmumu un piešķir nesportisko piezīmi.

Video

Pareizs tiesnešu lēmums, pamatojoties uz noteikumu punktu 37.1.1.

Pārkāpums tiek traktēts kā nesportisks, ja kontakts/pārkāpums ir pārmērīgi smags, rupjšs un neatbilst basketbola spēles pamatprincipiem.

4. epizode

BK Kalev/Cramo spēlētājs Nr.50 dodas caurgājienā, izpilda metienu, kuru cenšas bloķēt BK Ventspils spēlētājs Nr. 11. Tiesneši fiksē pārkāpumu un ieskaita 2 punktus par neatļautu iejaukšanos bumbas lidojumā uz grozu.

Video

Pareizs tiesnešu lēmums, pamatojoties uz noteikumu punktu 31.2.4.

Ja spēlētājs pieskaras groza stīpai vai vairogam, iekustinot to, kad bumba ir kontaktā ar stīpu un, pēc tiesnešu domām, tas traucē bumbai iekrist grozā, tas tiek traktēts kā pārkāpums.

5. epizode

BK Kalev/Cramo spēlētājs Nr. 5 ar driblu dodās ātrajā uzbrukumā, kad pret viņu noteikumus pārkāpj BK Ventspils spēlētājs Nr. 2. Tiesneši fiksē nesportisko piezīmi.

Video

Skaidrojums – Nepareizs tiesnešu lēmums, pamatojoties uz to, ka pārkāpums neatbilst nevienam no 4 nesportisko piezīmju kritērijiem. BK VENTSPILS spēlētājs Nr.2, pārkāpjot noteikumus, pieskārās bumbai/mēģināja spēlēt uz bumbu kā arī kontakts nebija pārmērīgi smags, lai to traktētu kā nesportisku.

**

Pārpublicējot nav atļauts mainīt rubrikas nosaukumu un jānorāda atsauce uz tiesnešu komisijas sociālajiem kontiem:

TWITTER.COM/refereeLV1

INSTAGRAM.COM/refereelv

FACEBOOK.COM/refereeLV