Visi jaunumi

Tiesneši skaidro strīdīgas epizodes: janvāris

03.02.2023

Dalīties:

1. epizode

BK VALMIERA GLASS ViA spēlētājs Nr. 7 dodas ātrajā uzbrukumā un, uzsākot metiena fāzi, viņam ceļā iestājas BK VEF RĪGA spēlētājs Nr. 25. Viens no tiesnešiem fiksē piezīmi uzbrucējam, otrs tiesnesis fiksē piezīmi aizsargam.

Video

Pēc īsas apspriedes tiesneši pieņem pareizu lēmumu un piešķir piezīmi aizsargam, pamatojoties uz noteikumu punktu 33.4.: aizsargs nebija ieņēmis pareizu aizsardzības pozīciju, neatradās ar seju, t.i. tieši priekšā uzbrucējam un kontakts bija plecā nevis krūtīs.

2.epizode

Tuvojoties uzbrukuma laika beigām, BK VEF RĪGA spēlētājs Nr. 0 izpilda metienu pa grozu, kad pret viņu noteikumus pārkāpj BK PARNU SADAM spēlētājs Nr. 1. Tiesneši fiksē piezīmi aizsargam un piešķir vienu soda metienu BK VEF RĪGA spēlētājam Nr. 0, jo metiens bija precīzs.

Video

Nepareizs tiesnešu lēmums.

Šajā situācija bija jāfiksē 24 sekunžu pārkāpums, jo BK PARNU SADAM spēlētājs Nr. 0. noteikumus pārkāpa tad, kad uzbrukuma laiks bija beidzies. Pārkāpumu nedrīkstētu ignorēt, ja tas būtu nesportisks vai sodāms ar diskvalificējošu piezīmi.

3. epizode

Lai atbrīvotu ceļu BK OGRE spēlētāja Nr.25. caurgājienam, BK OGRE spēlētājs Nr. 15. dodas pielikt aizsegu. Tiesneši fiksē piezīmi uzbrukumā BK OGRE spēlētājam Nr.15., jo viņš licis aizsegu kustībā.

Video

Nepareizs tiesnešu lēmums.

Pirms kontakta aizsega brīdī, BK KALEV/AUDENTES spēlētājs Nr.6. pagrūda BK OGRE spēlētāju Nr.15, tāpēc tiesnešiem bija jāfiksē pirmais pārkāpums, t.i. piezīme BK KALEV/AUDENTES spēlētājam Nr.6. un jāignorē BK OGRE spēlētāja Nr.15. kustībā liktais aizsegs.

4. epizode

BK KEILA spēlētājs Nr.8. izpilda metienu pa grozu. Kad bumba atrodas uz stīpas, BK OGRE spēlētājs Nr.13. ieķeras tīkliņā, tādējādi iekustinot groza konstrukciju. Tam seko BK KEILA spēlētāja Nr.22. metiens, kuru neatļauti kavē BK OGRE spēlētājs Nr.3. Viens no tiesnešiem fiksē piezīmi metienā, taču cits tiesnesis fiksē pārkāpumu par neatļautu iejaukšanos bumbas lidojumā uz grozu.

Video

Pēc īsas apspriedes tiesneši pieņem pareizu lēmumu, ieskaita 2 punktus par neatļautu iejaukšanos bumbas lidojumā uz grozu un atceļ fiksēto piezīmi metienā, jo tā notika pēc iepriekš minētā pārkāpumu. Pārkāpumu metienā nedrīkstētu ignorēt, ka tas būtu nesportisks vai sodāms ar diskvalificējošu piezīmi.

5. epizode

BK LIEPĀJA spēlētājs Nr. 11 dodas caurgājienā un, pirms gūtā groza, saduras ar BK KALEV/CRAMO spēlētāju Nr.3, kurš kontakta rezultātā krīt. Tiesneši neieskaita gūto grozu un piešķir piezīmi uzbrukumā.

Video

Nepareizs tiesnešu lēmums, pamatojoties uz noteikumu punktu 33.1.: BK LIEPĀJA spēlētāja Nr.11. caurgājiens un kustība ar labo roku bija noteikumu ietvaros, t.i. tā nebija ārpus sava cilindra un tiek uzskatīta par normālu basketbola kustību, darbību.

 

Pārbublicējot nav atļauts mainīt rubrikas nosaukumu un jānorāda atsauce uz tiesnešu komisijas sociālajiem kontiem:

TWITTER.COM/refereeLV1

INSTAGRAM.COM/refereelv

FACEBOOK.COM/refereeLV