Visi jaunumi

Tiesneši skaidro strīdīgas epizodes: aprīlis

13.05.2023

Dalīties:

1.epizode

“Valmiera GLASS VIA” spēlētājs Nr. 14 dodas virzienā uz grozu, viņam ceļā iestājas BK “Ogre” spēlētājs Nr.15. Kontakta rezultātā abi spēlētāji krīt un tiesnesis fiksē piezīmi uzbrukumā.

Video

Pareizs tiesnešu lēmums, pamatojoties uz noteikumu punktu 33.4: Spēlējot aizsardzībā pret spēlētāju, kurš kontrolē bumbu, laika un distances princips netiek ņemts vērā. Lai aizsarga darbības traktētu kā atļautas, jāievēro sekojoši pamatprincipi:

– Sākotnējā pozīcijā aizsargam jāatrodas ar seju pret uzbrucēju, ar abām kājām uz zemes.

-Turpinājumā aizsargs drīks lēkt vertikāli uz augšu, kustēties atpakaļ vai uz sānu, ar domu, lai saglabātu sākotnējo aizsardzības pozīciju, t.i. ar seju pret uzbrucēju.

-Brīdī, kad aizsargs kustās, lai saglabātu sākotnējo pozīciju, abām kājām nav obligāti jābūt pie zemes. Svarīgi, lai aizsargs kustās atpakaļ vai uz sānu, bet ne uz priekšu.

-Lai tiktu fiksēta uzbrukuma piezīme, kontaktam jābūt krūtīs.

-Brīdī, kad aizsargs ir ieņēmis pareizu aizsardzības pozīciju, viņš drīkst pagriezties savā cilindrā, ja tas nepieciešams, lai izvairītos no traumas.

2.epizode

BK “Ogre” spēlētājs Nr. 15 dodas virzienā uz grozu, viņa ceļā iestājas BK “Ventspils” spēlētājs Nr. 33, kurš kontakta rezultātā krīt. Viens no tiesnešiem fiksē piezīmi aizsargam, bet otrs fiksē piezīmi uzbrucējam.

Video

Nepareizs tiesnešu lēmums, bija jāfiksē piezīme aizsargam, pamatojoties uz pirmajā piemērā minēto noteikumu punktu 33.4. Pirmais noteikumus pārkāpa aizsardzības spēlētājs, tāpēc uzbrukuma piezīme jāatstāj bez ievērības, jo tā notika pēc tam. To nevarētu atstāt bez ievērības, ja tā būtu nesportiskā vai diskvalificējošā piezīme.

3.epizode

BK “Liepāja”spēlētājs Nr. 11 dodas caurgājienā, kad viņam ceļā iestājas BK “VEF Rīga” spēlētājs Nr. 0. Uzbrucējam atrodoties gaisā, notiek kontakts un tiesneši fiksē piezīmi uzbrukumā.

Video

Nepareizs tiesnešu lēmums, situācija bija jāatstāj bez svilpes, pamatojoties uz noteikumu punktu 33.10: Pusapļa principa noteikums tiek ņemts vērā, ja kontakta brīdī uzbrucējs atrodas gaisā un izpilda metienu vai atdod piespēli kā arī aizsarga viena vai abas kājas ir kontaktā ar pusapli. Lai situāciju atstātu bez svilpes, aizsardzības spēlētājam jāpaspēj nostātie pareizā aizsardzības pozīcijā, ko viņš šajā epizodē veiksmīgi izdarīja.

4.epizode

BK “Liepāja” spēlētājs Nr. 44 izpilda metienu pa grozu, taču to bloķē BK “VEF Rīga” spēlētājs Nr. 0. Tiesneši epizodi atstāj bez svilpes.

Video

Nepareizs tiesnešu lēmums, bija jāieskaita divi punkti, jo bumba tika bloķēta pēc tam, kad tā bija atsitusies pret vairogu, pamatojoties uz noteikumu punktu 31.2.1: gūtie punkti jāskaita, ja bumba atrodas virs stīpas un tā tiek bloķēta brīdī, kad krīt uz leju vai tiek bloķēta pēc tam, kad ir atsitusies pret vairogu.