Pafbet LBL: zināms finālsēriju spēļu grafiks, pirmās spēles 9. un 11. maijā

06.05.2024

Ceturtdien, 9. maijā, plkst.19:45 Rimi Olimpiskajā centrā sāksies Pafbet Latvijas Basketbola līgas finālsērija, kurā pēc 14 gadu pārtraukuma sacentīsies divas galvaspilsētas komandas: “VEF Rīga” – “Rīgas Zeļļi”. Spēles translēs LTV7.

??.05.* ? ?

LBL 33 sezonu vēsturē šī būs 32. finālsērija (vienu 2020. gada pavasarī izjauca Covid-19 pandēmija) un 12. finālistu pāris.

“VEF Rīga” komandai šis būs 14. fināls pēc kārtas. Līdz šim 11 reizes pretiniekos bijusi BK “Ventspils” vienība (bilance 9-2), bet oriģinālākiem pretiniekiem līdz šim nācies piekāpties septiņu spēļu sērijās (2010. gadā – BK “Barons”, 2016. gadā – “Valmiera/ORDO”).

“Rīgas Zeļļi” līdz finālam tikuši savā pirmajā sezonā. Iepriekš citu komandu sastāvā sešu finālsēriju pieredze bijusi Artūram Strēlniekam (2 tituli), piecu – Mārtiņam Meieram (1 tituls).

Šosezon Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas pamatturnīrā komandas savstarpējās spēlēs izcīnīja pa vienai uzvarai (“Zeļļi” 27. decembrī ar 93:86, “VEF Rīga” 14. februārī ar 98:77), bet ceturtdaļfinālā “VEF Rīga” uzvarēja abos mačos – 87:72 un 94:87). Piedevām, “VEF Rīga” uzvarēja Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas finālspēlē (94:69).

*Ja vajadzēs (septītās finālspēles datums, vieta un laiks nepieciešamības gadījumā tiks precizēti).

BK “Ventspils” – BK “Liepāja”: līdz 3 uzvarām

Sestdien, 11. maijā, plkst.14 sāksies pirmā spēle Kurzemes derbijā par 3. vietu. Spēles varēs redzēt Sportacerntrs.com un TV4.

11.05. 14:00 OC Ventspils
14.05. 20:00 Liepājas OC
17.05. 19:00 OC Ventspils
20.05.* 19:00 Liepājas OC
23.05.* 19:00 OC Ventspils

BK “Ventspils” “mazajā finālā” spēlēs sesto reizi. Iepriekš četros gadījumos no pieciem izdevies uzvarēt, tai skaitā Liepājas komandu 2016. gadā (3:2).

Liepājnieki par bronzu cīnīsies 10. reizi, iepriekš izdevies uzvarēt četrās sērijās no deviņām (pēdējo reizi pērn – 3:1 pār BK “Ogre”).

Šosezon Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas pamatturnīrā komandas savstarpējās spēlēs izcīnīja pa vienai uzvarai viesos (6. oktobrī “Liepāja” bija pārāka ar 102:96, 24. janvārī “Ventspils” revanšējās ar 90:70).