Pafbet LBL: “VEF Rīga” izcīna desmito čempionu titulu

16.05.2023

Otrdien, 16. maijā, Rimi Olimpiskajā centrā Pafbet Latvijas Basketbola līgas finālsērijas piektajā spēlē “VEF Rīga” pieveica BK “Ventspils” (79:61), sērijā līdz četrām uzvarām uzvarot ar 4:1. Par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju atzīts uzvarētāju centrs Naisirs Brūkss. Sezonas Zvaigžņu piecniekā ievēlēti Kristers Zoriks, Artis Ate (abi “VEF Rīga”), Artūrs Ausējs (BK “Ventspils”), Kristaps Dārgais (BK “Ogre” un Kārlis Šiliņš (BK “Liepāja”).

Zelta sērija: “VEF Rīga” – BK “Ventspils” 79:61 (18:17, 38:33, 59:46) Sērijā 4:1

Pirmajā spēlē 80:83, otrajā – 91:74, trešajā 84:69, ceturtajā 89:74.

Piektajā spēlē vismaz līdz trešās ceturtdaļas vidum abu komandu aizsardzība bija pārāka par uzbrukumu, tāpēc rezultāts auga lēnām. Ventspilniekiem tālmetienu precizitāte (puslaikā 2/10 – 7/15) palīdzēja kompensēt mājinieku pārsvaru soda laukumā (2p. 11/21 – 4/16, sodi 10/15 – 4/9, atlēkušās bumbas 24-18), un līdz 28. minūtei “VEF Rīga” neizdevās panākt ievērojamu pārsvaru (49:46). Tomēr spēles pēdējās 12 minūtēs noteikumus laukumā diktēja čempioni.

Uzvarētājiem Naisīrs Brūkss guva 20 punktus un izcīnīja 11 bumbas, Elaidža Klarenss 19, Anrijs Miška 12, Glens Kouzijs 12.

Ventspilniekiem Emmanuels Vembi guva 12 punktus un izcīnīja 13 bumbas, Emunds Elksnis 12, Artūrs Ausējs 11, Aivens Gandija-Rosa 11.

**

Par četrkārtējiem Latvijas čempioniem kļuva Artis Ate un Māris Gulbis, trešais tituls Kristeram Zorikam, Emīlam Krūmiņam un Raivo Butirinam, otro reizi par Latvijas čempionu kļuva Anrijs Miška, Pēteris Pinnis un amerikānis Glens Kouzijs, pirmais tituls amerikānim Naisiram Brūksam, zviedram Elaidžam Klarensam, kā arī Albertam Putānam, Robertam Bērziņam un Rihardam Berkoldam.

“VEF Rīga” galvenais treneris Jānis Gailītis savu komandu līdz čempionu titulam aizvadījis sesto reizi (iepriekš 2017., 2019.-2022.), titulu skaitā panākot līderi Kārli Muižnieku (5x ar BK “Ventspils”, 1x ar “Barons/LMT”). Piecas reizes triumfējis Armands Krauliņš (1993.-1995. ar “SWH/Brocēni”, 2000.-2001. ar BK “Ventspils”).

LBL vēsturē visvairāk čempionu titulu ieguvis Kristaps Purnis, kurš no 1994. līdz 2007. gadam “Brocēnu” un BK “Ventspils” sastāvā par Latvijas čempionu kļuva 11 reizes. Seko Sandis Valters (“Brocēni”, “ASK Rīga”, “VEF Rīga”, BK “Ventspils”) – 9 tituli, Mārtiņš Skirmants (“Brocēni”, BK “Ventspils”, “Barons”) – 7, Arnis Vecvagars, Aigars Vītols un Ainars Bagatskis – pa 6.