Visi jaunumi

Pafbet LBL: “Katrs uz priekšu spertais solis deva pārliecību, ka esam uz pareizā ceļa”

21.05.2024

Dalīties:

Izvērtējot 2023./2024. gada sezonas gaitā piedzīvoto un sasniegto, Pafbet LBL piešķīra individuālās balvas septiņās nominācijās. Kas piedzīvots un sasniegts, kas visspilgtāk iespiedies atmiņā – vārds sezonas izcilniekiem!

Sezonas treneris: Juris Umbraško (“Rīgas Zeļļi”)
Kad pirms gada mani uzrunāja Edgars Buļs un Artūrs Šēnhofs, bija milzum daudz nezināmā, bet galvenais – mums visiem bija sajūta, ka varam izdarīt. Protams, liels paldies sponsoriem, kuri mums noticēja un bija gatavi ielēkt procesā ar neprognozējamu iznākumu. Visas komandas – spēlētāju, treneru, menedžeru, atbalsta personāla, mārketinga, vadības – ieguldītais darbs, katrs uz priekšu spertais solis deva pārliecību, ka esam uz pareizā ceļa.
Trenerim izaicinājumi ir un būs vienmēr, bet šajā gadījumā galvenais bija pakāpeniski veidot un trenēt komandu, nevis būt uzreiz gataviem spēlēt, savācot leģionārus. Mums nebija tik spēcīgas personības, kas var vienas pašas atrisināt situācijas laukumā. Laukumā darbojamies kā komanda, kas, kā redzams, dod arī rezultātu.
Protams, nevarējām paredzēt, ka startēsim tik labi, bet uz to strādājām. Esmu lepns, ka mūsu spēlētāji auga ar katru dienu, tāpēc varam redzēt rezultātu. Turklāt komandām spēki ir izlīdzinājušies. Prieks par labo sadarbību ar LBS.

Sezonas debitants: Roberts Blūms (“VEF Rīga”)
Galvenais iedvesmas avots ir mana ģimene. Visi spēlē basketbolu un arī pats jau kopš bērnības esmu tajā iekšā. Basketbols ir asinīs. Nebija citas izvēles, kā pašam sākt trenēties, bet noteikti esmu priecīgs, ka varu spēlēt.
Jau no mazotnes vienmēr esmu gājis līdzi tētim uz spēlēm un skatījies pieaugušo basketbolu. Lielus pārsteigumus nepiedzīvoju, bet bija daudz jaunu lietu, par ko iepriekš nebiju domājis. Piemēram, cik liela nozīme laukumā ir pat vissīkākajai detaļai. Reizēm vienam solim pa labi vai kreisi var būt izšķiroša nozīme.
Kopumā esmu apmierināts ar sezonu. Protams, vienmēr var izdarīt labāk, pie visa var piestrādāt vēl vairāk, lai katru kustību, detaļu, metienu izpildītu vēl labāk. Vasaras plānus salikšu, kad beigsies finālsērija. Variantu ir daudz un centīšos izvēlēties sev labākos.

Sezonas #6spēlētājs: Gints Tīde (Liepāja)
Man šī ir ceturtā sezona, kad aktīvi jūtu līdzi Liepājas basketbolam – sāku ar sieviešu komandu un tagad, jau trešo sezonu, arī vīriešu komandai. Īpaša motivācija nav jāmeklē, tā ir pašās komandās. Visi esam draugi un tur ir īstais azarts – viņi atbalsta mani, es atbalstu viņus. Šosezon labākais piedzīvojums noteikti bija uzvara pār BK “Ogre” ceturtdaļfināla piektajā cīņā. Tā tiešām bija kolosāla spēle.
Pagaidām plašāka fanu kustība Liepājā nav izveidojusies, bet uz pēdējām spēlēm bijām jau trīs bundzinieki un mēģinām kopā ar futbola un hokeja komandu atbalstītājiem izveidot oficiālu fanu klubu. Vasarā sāksim vākt kopā saukļus. Mans iecienītākais sauklis ir pavisam vienkāršs: “MĒS – ESAM – LIEPĀJA!”

Sezonas stabilā vērtība: Linards Jaunzems (BK “Ventspils”)
Lai izdotos stabils sniegums visā sezonas garumā, esmu ieguldījis lielu darbu starpsezonā. Pēdējos gadus vasarās dzīvoju Ventspilī un ļoti daudz trenējos individuāli ar Gintu Fogelu – zālē, ārā, pie jūras. Liels paldies viņam, jo viss, ko darām un attīstām starpsezonā, palīdz izvairīties no traumām. Tā ir atslēga – ja netraumējies, vari parādīt labāku sniegumu. Protams, jāizceļ arī komandas biedri – visi viens otram uzticamies, varam paļauties un spēle aiziet. Paldies arī faniem, kas tic un atbalsta mūs, tāpat arī ģimenei – sievai, tētim, kas uzmundrina pirms spēlēm.
Šosezon pirmais pārsteigums pašam esmu es pats. Vienmēr pirms sezonas ir cerība, ka spēlēšu labi, tomēr nedomāju, ka tik labi izdosies aizvadīt visu sezonu. Noteikti pārsteidza jaunpienācēji “Rīgas Zeļļi”. Tā tiešām bija ļoti labi izveidota komanda, kas ātri adaptējās un parādīja atzīstamu sniegumu.
Protams, būtu bijis labāk, ja “Ventspils” spēlētu finālā, bet basketbols ir basketbols… Varbūt pārmaiņas pēc nav slikti pabeigt sezonu ar uzvaras emocijām cīņā par bronzu, nevis ar zaudējuma rūgtumu pēc finālsērijas. Kopumā esmu apmierināts, varu doties nelielā atpūtā un tad turpināt augt tālāk!

Sezonas “solis uz priekšu”: Kristaps Ķilps (BK “Liepāja”)
Mājās vienmēr ir patīkami spēlēt, tāpēc ar lielāko prieku, degsmi un spēku atgriezos Latvijā. Pierādīju sevi laukumā un arī izdevās kļūt par vienu no komandas līderiem. Esmu ieguldījis smagu darbu, lai attīstītu savas stiprās puses un efektīvi tās pārvaldītu. Lai arī tas prasa lielu pacietību, pievēršu īpašu uzmanību savām vājajām vietām un strādāju pie to uzlabošanas. Liels paldies treneriem un komandas biedriem, ka uzticējās visā sezonas garumā.
Šosezon izaicinošākais – darbojos saspēles vadītāja pozīcijā un vadīju komandu, ko iepriekš nekad nebiju darījis. Protams, nācās uzņemties lielāku atbildību un pieņemt lēmumus. Katra detaļa un piedzīvotais šosezon man ir palīdzējis augt un attīstīties kā spēlētājam, lai sasniegtu savus mērķus.
Man nav īpašu triku kā panākt, lai aizietu spēle, ja sākumā nav veicies. Tādās reizēs svarīgākais ir saglabāt vēsu prātu un apzināties, ka kļūdīties ir normāli.

Sezonas mārketings: “Rīgas Zeļļi” (atbild kluba mārketinga vadītāja Beāte Kampare)
Lielākais izaicinājums bija sākt darbu no apaļas nulles – parādīt un pierādīt, ka varam izdarīt kaut ko foršu un nebijušu Latvijas basketbolā. Mums nebija nekādas kluba vēstures, lielu sasniegumu, ar ko lepoties. “Mazi, zaļi gurķi”, kas visu centās panākt ar savu “hype” un harizmu. Piemēram, izdomāt, kā noorganizēt basketbola ballītes “Arēnā Rīga”, kā piesaistīt skatītājus.
Īstenībā arī mums pašiem pārsteigums ir tas, cik daudz cilvēkus ir izdevies aizraut ar mūsu idejām. Ka esam piesaistījuši tādus līdzjutējus, kuri sezonas sākumā par zeļļiem neko nebija dzirdējuši, bet tagad viņi ir mūsu biedri un kvēlākie fani. Prieks, ka esam izveidojuši kaut ko foršu, ka mūsu komūna aug ar katru dienu. Mums, latviešiem, nepatīk izrādīt savas emocijas, pateikt: “Tas ir riktīgi forši!”, paslavēt vienam otru, tomēr jūtam atbalstu no visām pusēm un tas ir patiešām jauki.
Visvairāk ideju smeļamies no ārzemju klubiem un līgām – Eirolīgas, NBA. Visi skatītāju konkursi, atraktivitāte ir pavisam citā līmenī. Arī no citiem sporta veidiem aizgūstam idejas, pielāgojam tās basketbolam un cenšamies tās ieviest. Daļa no visa cerētā ir izdevusies, kaut kas vēl ir palicis projektu līmenī, un, cerams, ka izdosies realizēt nākamajā sezonā.

Sezonas tiesnesis: Gatis Saliņš
Man svarīgākais ir būt informētam par tendencēm, notikumiem laukumā. Lai kvalitatīvāk sagatavotos, regulāri skatos spēles un lasu jaunumus, lai būtu informēts par rezultātiem, sastāva izmaiņām. Tā ir svarīga informācija, lai būtu gatavs spēlēm. Lai maksimāli sagatavotos iespējamajiem scenārijiem, darbībām, skatos komandu iepriekšējās spēles, analizēju darbības uzbrukumā, aizsardzībā. Protams, neaizmirstu par fizisko sagatavotību, jo ir svarīgi saglabāt vēsu prātu un svaigas kājas visas spēles garumā. Galvenais, protams, ir padarīts darbs laukumā, bet nenoliegšu, ka piedomāju arī pie sava vizuālā tēla, tā ir daļa no vizītkartes.
Latvijas basketbolu varētu raksturot kā gudru, ātru un mūsdienīgu. Kas mani šosezon pārsteidza? Man nepatīk pārsteigumi, īpaši brīžos, kad esmu laukumā. Bet kopumā prieks, ka komandu vidējais līmenis un spēku samērs ir audzis. Tas noteikti nāks par labu gan spēlētāju un treneru, gan arī tiesnešu izaugsmei.