Pafbet LBL ceturtdaļfināls: BK “Liepāja” uzvar piektās spēles pagarinājumā, pusfināls sāksies jau ceturtdien

22.04.2024

Pirmdien, 2. aprīlī, Pafbet Latvija Basketbola līgas ceturtdaļfināla sērijas izšķirošajā piektajā spēlē BK “Liepāja” izbraukumā pagarinājumā pārspēja BK “Ogre” (85:81), sērijā uzvarēja ar 3:2 un pusfinālā tiksies ar “VEF Rīga”. Sērijā līdz 3 uzvarām pirmā spēle ceturtdien, 25. aprīlī, plkst.19 Rīgā, Rimi Olimpiskajā centrā. Savukārt piektdien, 26. aprīlī, notiks pirmā spēle sērijā BK “Ventspils” – “Rīgas Zeļļi”.

“Rīgas Zeļļi” (18-12) – “VALMIERA GLASS VIA” (9-21): sērijā 3:1

Pirmajā spēlē sešas minūtes aizritēja līdzvērtīgā cīņā, bet turpinājumā līdz puslaika beigām “Zeļļi” panāca izšķirošo pārsvaru – 87:65 (23:14, 52:30, 72:49).  Uzvarētājiem lieliska tālmetienu precizitāte (11/23 – 6/26).

“Rīgas Zeļļi” labā Juris Vītols guva 23 punktus, Džordans Hanters 19, Aizeja Osborns 11.

Valmieriešiem Rostislavs Novitskis guva 20 punktus, Ričards Greitāns 12, Sīns Naits 10.

12 aprīlī otrajā spēlē vadība nepārtraukti gāja no rokas rokā. Mājinieki lielāko pārsvaru sasniedza 22. minūtē (55:45), ceturtās ceturtdaļas sākumā vadībā atkal izrāvās rīdzinieki, bet pēdējā minūte sākās ar rezultātu 93:85 un mājinieki uzvaru no rokām neizlaida.

Valmieras komandai Sīns Naits guva 28 punktus un izcīnīja 9 bumbas, Kais Hantsberijs 21, Kristofers Karlsons 16, Ričards Greitāns 11.

Rīdziniekiem Džordans Hanters guva 30 punktus, Aizeja Osborns 16, Ričards Daniels Vanags 14,

15. aprīlī trešajā spēlē komandas palēni ieskrējās (6. minūtē 7:8), bet turpinājumā mājinieki strauji palielināja pārsvaru un pārliecinoši uzvarēja – 90:67 (24:10, 55:33, 69:48).

Uzvarētājiem liels pārsvars pie groziem (atlēkušās 60-38).

Rīdziniekiem Mārtiņš Meiers guva 16 punktus un izcīnīja 9 bumbas, vēl astoņi spēlētāji guva 6-12 punktus.

Valmieriešiem Sīns Naits guva 17 punktus, Rostislavs Novitskis 12.

18. aprīlī ceturtajā spēlē pirmajā puslaikā valmierieši iekrāja pat 10 punktu pārsvaru (7. minūtē 20:10) un arī turpmāk vadībā bija biežāk, nekā pretinieki, tomēr “Zeļļi” izlīdzināja spēli un pēdējā ceturtdaļā salauza mājinieku pretestību. Valmieras komandai zaudējums spēlē un visā sērijā –74:81 (25:19, 46:39, 62:60).

Mājiniekiem Sīns Naits guva 15 punktus un izcīnīja 9 bumbas, Ričards Greitāns 12.

Uzvarētājiem Kamaka Hepa guva 15 punktus un izcīnīja 9 bumbas, Džordans Hanters 14+8, Dāvids Vīksne 13.

Datums Laiks Vieta Rezultāts
8.04. 19:30 Daugavas SN 87:65 (1:0)
12.04. 19:00 Valmieras OC 95:96 (1:1)
15.04. 19:30 Daugavas SN 90:67 (2:1)
18.04. 19:00 Valmieras OC 81:74 (3:1)

BK “Ogre” (17-13) – BK “Liepāja” (11-19). Sērijā 2:3

Sezonas laikā savstarpējās spēlēs uzvaru bilance bijusi 2-2 un aptuvens līdzsvars uz tablo bija līdz pirmās spēles pašai galotnei. Vadībā pārmaiņus izvirzījās abas komandas (vadības maiņa 16 reižu!), bet galotni stabilāk nospēlēja mājinieki – 89:81 (22:18, 41:43, 65:64).

“Ogrei” pārsvars cīņā pie groziem (39-33), divpunktu metienos (26/36 – 22/45) un soda metienos (28/37 – 16/19). Uzvarētājiem Eriks Dejs guva 24 punktus, Endrū Korums 14, Kristaps Dārgais 13, Mats Juciks 11. “Liepājai” Kristaps Ķilps guva 23 punktus, Ojārs Bērziņš 15, Klāvs Dubults 11.

Sestdien, 13. aprīlī, otrajā spēlē pēc pirmā puslaika vērā ņemams pārsvars bija Ogres komandai, bet otro daudz labāk aizvadīja mājinieki, izcīnot uzvaru un izlīdzinot rezultātu sērijā – 83:72 (25:23, 37:49, 57:60).

BK “Liepāja” labā Kristaps Ķilps guva 25 punktus, Reinis Avotiņš 22, Klāvs Dubults 13. Ogres komandai Kārlis Apsītis guva 14 punktus, Kristaps Mediss 12.

Otrdien, 16. aprīlī, trešajā spēlē pirmās septiņas minūtes mazliet labāk aizvadīja liepājnieki, bet turpinājumā “Ogre” pakāpeniski audzēja pārsvaru un izcīnīja pārliecinošu uzvaru – 9479 (23:18, 50:38, 78:59).

Uzvarētājiem Kārlis Apsītis un Mats Juciks guva pa 16 punktiem, Kristaps Dārgais 15+12 atl., Kristaps Mediss 14. Liepājniekiem Kristaps Ķilps guva 30 punktus, Klāvs Dubults 12.

Piektdien, 19. aprīlī, ceturtajā spēlē BK “Liepāja” bija vadībā no pirmajām sekundēm minūtes, pakāpeniski audzējot pārsvaru un nedodot pretiniekiem cerības panākt lūzumu – 99:73 (29:18, 60:42, 80:58). Uzvarētājiem lieliska metienu precizitāte: 3p. 15/30 – 4/20, 2p. 18/36 – 20/46.

Liepājas komandai Kristaps Ķilps guva 26 punktus (8 atl., 7 piespēles), Klāvs Dubults 17, Ojārs Bērziņš 15, Ričards Vitoļskis 12.

Ogres vienībai Andris Misters guva 13 punktus, Rihards Zēbergs 12.

22. aprīlī izšķirošā spēle Ogrē ritēja punkts punktā. Mājinieki lielāko pārsvaru sasniedza trešās ceturtdaļas sākumā (41:35), liepājnieki vistālāk priekšā izrāvās 32. minūtē (52:59), tomēr sāncenši ik reizi rezultātu līdzsvaroja. Pamatlaika pēdējās divās minūtēs liepājnieki palika “sausā”, un rezultāts no 64:69 rezultāts izauga līdz 69:69.

Arī pagarinājumā vadībā pārmaiņus izrāvās abas komandas, bet punktu ar septiņiem gūtiem punktiem pielika sērijas galvenais varonis Kristaps Ķilps – no 77:76 un 79:78 iznāca 81:85 (18:17, 39:35, 52:55, 69:69).

Uzvarētājiem Kristaps Ķilps guva 38 punktus, Klāvs Dubults 12+9 atl., Kristaps Miglinieks 10+8 atl.

BK “Ogre” labā Mats Juciks guva 26 punktus un izcīnīja 9 bumbas, Eriks Dejs 16, Kristaps Dārgais 11 + 16 atl. + 8 piespēles, Andris Misters 10.

10.04. 19:00 Sporta Arēna Ogre 89:81 (1:0)
13.04. 17:00 Liepājas OC 72:83 (1:1)
16.04. 19:00 Sporta Arēna Ogre 94:79 (2:1)
19.04. 19:00 Liepājas OC 73:99 (2:2)
22.04. 19:00 Sporta Arēna Ogre 81:85 (2:3)

Sērijas uzvarētājus pusfinālā gaida “VEF Rīga”.