Pafbet LBL finālsērijas: BK “Ventspils” izvirzās vadībā zelta, “Liepāja” – bronzas sērijā

03.05.2023

Trešdien, 3. maijā, Pafbet Latvijas Basketbola līgas finālsērijas pirmajā spēlē BK “Ventspils” izbraukumā Rīgā pārspēja “VEF Rīga” (83:80), cīņā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1:0. Savukārt ceturtdien, 4. maijā, Ogrē BK “Liepāja” pārspēja mājiniekus ar 78:66, izvirzoties vadībā sērijā par bronzas medaļām, kurā komandas cīnīsies līdz trijām uzvarām. Otrā spēles svētdien, 7. aprīlī, plkst.17 Ventspilī un Liepājā.

Zelta sērija: “VEF Rīga” – BK “Ventspils” 80:83 (20:20, 43:41, 60:57). Sērijā 0:1

Nākamās spēles: 7. maijā plkst.17 Ventspilī, 11. maijā plkst.19:45 Rimi OC, 14. maijā plkst.17 Ventspilī. Nepieciešamības gadījumā: 16. maijā plkst.18 Rimi OC, 18. maijā plkst.18 Ventspilī, 20. maijā plkst.17 Rimi OC.

Līdz trešās ceturtdaļas beigām vadībā pārmaiņus bija abas komandas, bet nevienai neizdevās iegūt vērā ņemamu pārsvaru. Otrā puslaika vidū “VEF Rīga” divreiz izdevās panākt plus 8 (60:52 – 28. minūtē un 65:57 – 32. minūtē), tomēr ventspilnieku neatlaidība tiak atalgota ar vairākām svarīgos brīžos izcīnītām bumbām pie pretinieku groza un veiksmēm tālmetienos galotnē.

Nepilnas 200 sekundes pirms spēles beigām “VEF Rīga” vēl bija vadībā (72:69), bet Aivenms Gandija-Rosa, Artūrs Ausējs un Matīss Kulačkovskis ar trijiem trīspunktniekiem panāca izšķirošo lūzumu.

Visā spēlē “Ventspils” komandai neliels pārsvars cvīņā pie groziem (31-36) un precīzāki metieni no tuvās un pustālās distances (2p. 19/34 – 24/33).

Uzvarētājiem Aivens Gandija-Rosa guva 20 punktus, Linards Jaunzems 15, Guntis Sīpoliņš 14, Artūrs Ausējs 12.

“VEF Rīga” Glens Kouzijs guva 21 punktu, Naisīrs Brūkss 20, Kristers Zoriks 15.

Bronzas sērija: BK “Ogre” – BK “Liepāja” 66:78 (19:31, 38:50, 53:61). Sērijā 0:1

Nākamās spēles: 7. maijā plkst.17 Liepājā, 10. maijā plkst.19 Ogrē. Nepieciešamības gadījumā 13. maijā Liepājā, 15. maijā plkst.19 Ogrē.

Lipeājnieki 6. minūtē panāca 10 punktu pārsvaru (10:20), otrās ceturtdaļas sākumā aizmuka līdz  19:37, un mājinieki tuvāk par 66:70 (37.minūtē) netika.

Uzvarētājiem pārsvars tālmetienos (7/25 – 11/27) un cīņā pie groziem (34-43).

“Ogrei”Renārs Magone guva 17 punktus, Viljams Taltons 15, Kristaps Dārgais 13 (8 atl.), Uģis Pinete 11.

“Liepājai” Kārlis Šiliņš guva 24 punktus un izcīnīja 16 bumbas, Renārs Birkāns 20, Kristaps Miglinieks 14.

Bronzas sēriju statistika

LBL bronzas sērijās piedalījušās 15 komandas no desmit pilsētām. 11 vienībām izdevies izcīnīt bronzas medaļas, kas ceļojušas uz desmit pilsētām.

Vislielākā pieredze ir komandai „Barons kvartāls” un tās priekštecēm „Princips” un „LainERS”, kuras par bronzu cīnījušās 11 reizes (piecas uzvaras, seši zaudējumi). deviņas reizes „mazajā finālā” spēlējusi Liepājas komanda (3-5, viena sērija pārtraukta), pa sešām – Gulbenes (3-3) un Valmieras vienība (3-3). “Ogre” bronzas sērijā spēlēs piekto reizi (2-1; viena sērija pārtraukta).

MAKSIMĀLAIS SPĒĻU SKAITS uzvarētāju noskaidrošanai bijis nepieciešams tikai piecas reizes. Sīvākā cīņa par bronzu risinājusies deviņdesmito gadu vidū, kad uzvarētāji tika noskaidroti septiņās spēlēs. 1995.gadā „Ādaži/Metropole” – „LainERS” 4:3, 1997.gadā Talsu „Metropole” – BK „Ventspils” 4:3, 1998.gadā Talsu „Metropole” – „LainERS” 4:3. Pēc tam 2013. gadā maksimālo spēļu skaitu sērijā līdz 3 uzvarām aizvadīja BK „Valmiera” un „Barons kvartāls” (3:2), 2016. gadā BK “Ventspils” un “Liepāja/Triobet” (3:2).

SEPTIŅAS REIZES bronzas sērijā uzvarējusi komanda, kura pamatturnīrā finišējusi zemākā vietā (astotais gadījums – “Principa” bronza 1992.gadā, kad VEF atteicās no cīņas). No ceturtās pozīcijas līdz bronzai aizsniedzās „Metropole” (1997) un „Valmiera/Rūjiena” (2003), no piektās – Gulbenes “Buki” (1999), BK “Jēkabpils” (2015) un “Barons kvartāls” (2017), no sestās pozīcijas tas izdevies BK „Liepāja” (2000) un „ASK Rīga” (2006).

LĪDZ TRĪS UZVARĀM  bronzas sērijas  spēlētas 22 reizi, no tām 15 gadījumos uzvarējušas komandas, kuras guvušas virsroku sērijas pirmajā mačā. Piecos gadījumos pirmās spēles zaudētājiem izdevies uzvarēt nākamajos trijos mačos, bet divreiz – 2013.gadā valmieriešiem un 2016. gadā ventspilniekiem – izdevās atspēlēties no 0:2.