Visi jaunumi

Pafbet LBL finālsērijas: BK “Liepāja” pieliek bronzas punktu, “VEF Rīga” soli no titula

08.05.2023

Dalīties:

Svētdien, 14. maijā, Pafbet Latvijas Basketbola līgas zelta sērijas ceturtajā spēlē “VEF Rīga” pārspēja BK “Ventspils” (89:74), nostipronoties vadībā ar 3:1. Piektā spēle otrdien, 16. maijā, plkst.18 Rimi Olimpiskajā centrā. Sestdien, 13. maijā, bronzas sērijas ceturtajā spēlē BK “Liepāja” pārspēja BK “Ogre” (82:75), sērijā līdz trijām uzvarām uzvarot ar 3:1. Liepājai valsts čempionāta bronza pēc 11 gadu pārtraukuma.

Zelta sērija: BK “Ventspils” – “VEF Rīga” 74:89 (18:24, 34:44, 49:68). Sērijā 1:3

Pirmajā spēlē 83:80, otrajā – 74:91, trešajā 69:84. Piektā spēle otrdien, 16. maijā plkst.18 Rimi OC. Nepieciešamības gadījumā sestā spēle 18. maijā plkst.18 Ventspilī, septītā 20. maijā plkst.17 Rimi OC.

“VEF Rīga” jau no pirmās minūtes diktēja sev izdevīgu spēles ritmu, mērķtiecīgāk darbojoties uzbrukumā un prasmīgi neitralizējot mājinieku trumpjus. Ceturtās ceturtdaļas sākumā ventspilniekiem izdevās 9:0 izrāviens (no 49:68 līdz 58:68), taču tandēms Zoriks – Brūkss ātri noslāpēja mājinieku entuziasmu.

Uzvarētājiem liels pārsvars cīņā pie groziem (atlēkušās 27-46).

“VEF Rīga” komandai Naisirs Brūkss guva 30 punktus un izcīnījab6 bumbas pie pretinieku groza, Glens Kouzijs 13, Kristers Zoriks 11, Elaidža Klarenss 11 (12 atl.).

BK “Ventspils” vienībai Emanuels Vembi guva 23 punktus un izcīnīja 8 bumbas, Linards Jaunzems 14, Aivens Gandija-Rosa 11, Artūrs Ausējs 10.

Bronzas sērija: BK “Liepāja” – BK “Ogre” 82:75 (19:25, 39:42, 60:61). Sērijā 3:1

Pirmajā spēlē 78:66, otrajā 111:108 (2. pagarinājumā), trešajā 81:82.

Ceturtā spēle ritēja punkts punktā – kā gandrīz visa sērija, kas spraiguma ziņā pretendē uz vietu LBL bronzas cīņu Top 5.

“Ogre” lielāko pārsvaru ieguva pirmās ceturtdaļas beigās (14:22), un lielākoties turējās vadībā līdz 32. minūtai (64:68). Tomēr “Liepāja”, kas šajā sērijā operēja ar lielāju spēlētāju skaitu  pēdējā ceturtdaļā nospēlēja precīzāk. Renārs Birkāns, Ojārs Bērziņš, Kārlis Šiliņš un Roberts Freimanis četrās minūtēs panāca izšķiro pārsvaru (75:68), ko mājinieki aukstasinīgi nosargāja līdz uzvarai.

“Liepāja” šoreiz revanšējās pretiniekiem cīņā pie groziem (atlēkušās 43-28, tai skaitā uzbrukumā 13-4) un efektīvāk uzbruka no tuvās un pustālās distances (2p. 24/37 – 17/36).

“Liepājai” Kārlis Šiliņš guva 20 punktus un izcīnīja 9 bumbas, Renārs Birkāns 18 (7 piesp.), Roberts Freimanis 15.

“Ogrei” Viljams Taltons guva 26 punktus, Kārlis Apsītis 13, Loks Lams 11.