Pafbet LBL finālsērija: “VEF Rīga” nostiprina pārsvaru, trešā spēle ceturtdien Rimi OC

13.05.2024

Pirmdien, 13. maijā, Pafbet Latvijas Basketbola līgas finālsērijas otrajā spēlē “VEF Rīga” pārspēja “Rīgas Zeļļi” (82:66), nostiprinoties vadībā ar 2:0. Sērijā līdz četrām uzvarām trešā spēle ceturtdien, 16. maijā, plkst.20 Rimi Olimpiskajā centrā. Otrdien, 14. maijā, plkst.20 otrā spēle bronzas sērijā līdz 3 uzvarām: BK “Liepāja” – BK “Ventspils” (0:1).

“Rīgas Zeļļi” – “VEF Rīga” 66:82 (22:23, 36:44, 54:62). Sērijā 0:2

Pieredzējušāki un stabilāk spēlējoši komandas līderi – šis kolektīvais “VEF Rīga” trumpis čempioniem palīdzēja pārvarēt īsos krīzes brīžus pirmajā puslaikā, kad mājiniekiem – “zeļļiem” vairākkārt izdevās panākt nelielu pārsvaru. Savu iespēju “VEF Rīga” sagaidīja un arī izmantoja pašā spēles vidū, kad no 36:31 rezultāts izauga līdz 36:46.

Turpinājumā “Rīgas Zeļļi” gan atjaunoja intrigu (46:48, 54:55) un pat tika pie vairākām iespējām izvirzīties vadībā. Tās palika neizmantotas un nu jau kārtējā neveiksmīgi aizvadītā ceturtdaļas galotne kopā ar “VEF Rīga” enerģisko aizsardzību apdzēsa mājinieku cerību dzirksti. 36. minūtē – 57:77, galaiznākumā 66:82.

Visā spēlē divpunktnieki 15/31 – 20/36, trīspunktnieki 7/31 – 9/22, sodi 15/20 – 15/20, atlēkušās bumbas 33-41, kļūdas 11-15.

“Rīgas Zeļļi” komandai Kamaka Hepa 20, Džordans Hanters 9+8 atl., Aizeja Osborns 9, Mārtiņš Meiers 9, Toms Skuja 5, Uģis Pinete 5, Dāvids Vīksne 4, Rihards Berkolds 4, Juris Vītols, Ričards Daniels Vanags.

“VEF Rīga” komandai Džaizeks Lotijs 21 (5 piesp.), Šons Paips 15, Arnaldo Toro Barea 15+16 atl., Dairis Bertāns 14, Gregorijs Vaitingtons 10, Rodrigo Būmeisters 5, Roberts Blūms 2, Pēteris Pinnis.

“VEF Rīga” – “Rīgas Zeļļi”: līdz 4 uzvarām