Visi jaunumi

Pafbet LBL finālsērija: “VEF Rīga” izrauj pirmo uzvaru, turpinājums pirmdien DSN

09.05.2024

Dalīties:

Ceturtdien, 9. maijā, Pafbet Latvijas Basketbola līgas finālsērijas pirmajā spēlē “VEF Rīga” pārspēja “Rīgas Zeļļi” (81:78), izvirzoties vadībā ar 1:0. Sērijā līdz četrām uzvarām otrā spēle pirmdien, 13. maijā, plkst.20 Daugavas sporta namā. Sestdien, 11. maijā, sāksies bronzas sērija: BK “Ventspils” – BK “Liepāja” (līdz 3 uzvarām).

“VEF Rīga” – “Rīgas Zeļļi” 81:78 (25:20, 46:41, 67:61). Sērijā 1:0

Savainojumi “VEF Rīga” cīņasspējīgo sastāvu saīsinājuši līdz astoņiem vīriem, mudinot spēlēt ne tikai kvalitatīvi, bet arī maksimāli racionāli. Tā darbojoties, pirmā puslaika lielākajā daļā izdevās turēties vadībā (lielākais pārsvars pēc Roberta Blūma 7 punktu sērijas tika sasniegts 8. minūtē – 23:16). Taču pat nelielus enerģijas atplūdus “Rīgas Zeļļi” nekavējoties izmantoja, otrās ceturtdaļas vidū pārņemot iniciatīvu un vadību (14. minūtē – 29:33). Pirmajā puslaikā īsti neattaisnojās čempionu pārsvars tālmetienos (2/13 – 3/9), toties nelielajam pārsvaram pamatu stabilizēja uzvara cīņā par atlēkušajām bumbām (26-16, tai skaitā uzbrukumā 14-7).

Otrajā puslaikā spēles saturs īsti nemainījās. “VEF Rīga” kopumā nospēlēja stabilāk un bija vadībā gandrīz visu laiku. “Zeļļi” tikai vienreiz nostājās līdzās (34. minūtē 67:67), tomēr saglabāja intrigu līdz pēdējai sekundei. Bija daudz epizožu, kurās spēles sižets varēja pagriezties citā virzienā, tomēr lielākā nozīme, šķiet, bija “VEF Rīga” kvalitatīvākai darbībai ceturtdaļu un arī spēles galotnēs.

Visā spēlē divpunktnieki 25/47 – 19/36, trīspunktnieki 4/23 – 8/26, sodi 19/23 – 16/19, atlēkušās bumbas 44-32 (uzbrukumā 21-11), kļūdas 7-9.

“VEF Rīga” komandai Šons Paips guva 25 punktus, Rodrigo Būmeisters 14+8 atl., Arnaldo Toro Barea 11+18 atl., Gregorijs Vaitingtons 11+8 atl., Roberts Blūms 10, Džaizeks Lotijs 6 (4 piesp.), Dairis Bertāns 2 (4 piesp.), Pēteris Pinnis 2.

“Rīgas Zeļļi” komandai Džordans Hanters 22+8 atl., Toms Skuja 12, Dāvids Vīksne 10, Aizeja Osborns 9, Kamaka Hepa 9, Mārtiņš Meiers 8, Juris Vītols 6, Uģis Pinete 2, Ričards Daniels Vanags, Rihards Berkolds.

“VEF Rīga” – “Rīgas Zeļļi”: līdz 4 uzvarām