Pafbet LBL finālsērija: “VEF Rīga” un trenerim Gailītim titulu rekords

22.05.2024

Trešdien, 22. maijā, Rimi Olimpiskajā centrā Pafbet Latvijas Basketbola līgas finālsērijas piektās spēles galotnē “VEF Rīga” pieveica komandu “Rīgas Zeļļi” (80:74), sērijā līdz četrām uzvarām uzvarot ar 4:1. Par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju atzīts uzvarētāju centra spēlētājs Arnaldo Toro Barea. Sezonas Zvaigžņu piecniekā ievēlēti Šons Paips, Džaizeks Lotijs (abi “VEF Rīga”), Ismails Elamins (BK “Ventspils”), Kamaka Hepa un Džordans Hanters (abi “Rīgas Zeļļi”).

“VEF Rīga” – “Rīgas Zeļļi”  80:74 (16:25, 34:34, 55:53). Sērijā 4:1

“Zeļļi” sāka enerģiskāk un precīzāk (4:19 – 6. minūtē), tomēr, tiklīdz iestrādājās “VEF Rīga” aizsardzība, viesu uzbrukums iestrēga un rezultāta starpība sāka dilt. Tiesa, arī čempionu precizitāte  nesasniedza cerēto līmeni, tāpēc mājinieki vadībā pirmo reizi izrāvās tikai 17. minūtē (34:32), un veiksmi pa īstam attīstīt neizdevās.

Pēc lielā pārtraukuma vadībā lielākoties bija “Zeļļi”, kuru pārsvars gan nepārsniedza dažus punktus – 37:43 (24. minūtē), 55:53 (30.), 63:68 (34.), 68:72 (38.). Bet pēdējo vārdu teica “VEF Rīga” līderu pieredze un kārtējo reizi uzvarētā cīņa par atlēkušajām bumbām. Uzvara spēlē un visā sērijā.

Visā spēlē divpunktnieki 14/30 – 21/37, trīspunktnieki 9/32 – 8/30, sodi 25/35 – 8/12, atlēkušās bumbas 47-34, kļūdas 14-19.

“VEF Rīga” komandai Dairis Bertāns guva 27 punktus, Gregorijs Vaitingtons 14., Arnaldo Toro Barea 12, Šons Paips 10, Džaizeks Lotijs 8, Rodrigo Būmeisters 6, Roberts Blūms 3, Pēteris Pinnis

“Rīgas Zeļļi” komandai Aizeja Osborns guva 17 punktus, Kamaka Hepa 12, Toms Skuja 12, Dāvids Vīksne 9, Mārtiņš Meiers 8, Džordans Hanters 8, Rihards Berkolds 3, Artūrs Strēlnieks 3, Juris Vītols 2, Uģis Pinete

Par pieckārtējiem Latvijas čempioniem kļuva Dairis Bertāns un Māris Gulbis, ceturtais tituls Raivo Butirinam, trešo reizi par Latvijas čempionu kļuva Pēteris Pinnis, otrais tituls Albertam Putānam un Robertam Bērziņam. Pirmo reizi par Latvijas čempioniem kļuvuši Roberts Blūms, Rodrigo Būmeisters, kā arī puertorikānis Arnaldo Toro Barea, amerikāņi Šons Paips, Džaizeks Lotijs un Gregorijs Vitingtons.

“VEF Rīga” galvenais treneris Jānis Gailītis savu komandu līdz čempionu titulam aizvadījis septīto reizi (iepriekš 2017., 2019.-2023.), titulu skaitā kļūstot par līderi. Sešas reizes triumfējis Kārlis Muižnieks (5x ar BK “Ventspils”, 1x ar “Barons/LMT”), piecas reizes – Armands Krauliņš (1993.-1995. ar “SWH/Brocēni”, 2000.-2001. ar BK “Ventspils”).

LBL vēsturē visvairāk čempionu titulu ieguvis Kristaps Purnis, kurš no 1994. līdz 2007. gadam “Brocēnu” un BK “Ventspils” sastāvā par Latvijas čempionu kļuva 11 reizes. Seko Sandis Valters (“Brocēni”, “ASK Rīga”, “VEF Rīga”, BK “Ventspils”) – 9 tituli, Mārtiņš Skirmants (“Brocēni”, BK “Ventspils”, “Barons”) – 7, Arnis Vecvagars, Aigars Vītols un Ainars Bagatskis – pa 6.

“VEF Rīga” – “Rīgas Zeļļi”: līdz 4 uzvarām