Pafbet LBL: “Rīgas Zeļļi” – “VALMIERA GLASS VIA” pirmdien sāks ceturtdaļfināla sēriju

04.04.2024

Pirmdien, 8. aprīlī, plkst.19:30 Daugavas sporta namā sākas Pafbet Latvija Basketbola līgas ceturtdaļfināla sērijas pirmā spēle: “Rīgas Zeļļi” – “VALMIERA GLASS VIA” (sportacentrs.com tiešraide). Trešdien, 10. martā, cīņu sāks BK “Ogre” – BK “Liepāja”. Komandas sacenšas sērijās līdz trijām uzvarām. “VEF Rīga” un BK “Ventspils” gaida savus pretiniekus valsts čempionāta pusfinālā.

“Rīgas Zeļļi” (18-12) – “VALMIERA GLASS VIA” (9-21)

Pamatturnīrā abas savstarpējās spēles notika rudenī un abās uzvarēja “Rīgas Zeļļi” – 78:71 un 87:78 un. Komandas satikās arī Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā, kur cīņa bija spraigāka – Rīgā valmierieši uzvarēja ar 85:79, bet atbildes mačā rīdzinieki uzvarēja pārliecinošāk. 84:72.

“Rīgas Zeļļi” labāk aizvadīja sezonas pirmo daļu, līdz janvāra beigām sakrājot bilanci 15-5. Pēdējās desmit spēlēs veicies sliktāk (3-7).

Valmieras komandai sezonas dinamika bijusi pretēja – kopš marta sākuma bilance bijusi 5-2.

Datums Laiks Vieta Rezultāts
8.04. 19:30 Daugavas SN
12.04. 19:00 Valmieras OC
15.04. 19:30 Daugavas SN
18.04.* 19:00 Valmieras OC
21.04.* 18:00 Daugavas SN

Sērijas uzvarētāji pusfinālā cīnīsies ar BK “Ventspils”.

*Nepieciešamības gadījumā.

BK “Ogre” (17-13) – BK “Liepāja” (11-19)

Sezonas laikā savstarpējās spēlēs uzvaru bilance bijusi 2-2. Rēķinot gūtos un zaudētos punktus, “Ogre” sasniedza labāku bilanci Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas pamatturnīrā (86:62 un 61:75). Liepājnieki bija pārāki Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā (96:74 un 78:83).

BK “Ogre” sezonu aizvadīja relatīvi stabili, pamatturnīra pēdējā daļā 12 spēlēs izcīnot 8 uzvaras un apvienotās līgas ceturtdaļā izrādot cienīgu pretestību čempioniem “BC Prometey”.

BK “Liepāja” labi aizvadīja apvienotā čempionāta pirmo apli (8-7), bet otrajā cīnījās ar savainojumiem un nestabilitāti. Pēdējās 13 spēlēs – tikai divas uzvaras.

Abām komandām vēl atmiņā pērnā bronzas sērija, kurā liepājnieki izstūma “Ogri” no iepriekš ierastās vietas uz goda pjedestāla.

10.04. 19:00 Sporta Arēna Ogre
13.04. 17:00 Liepājas OC
16.04. 19:00 Sporta Arēna Ogre
19.04.* 19:00 Liepājas OC
22.04.* 19:00 Sporta Arēna Ogre

Sērijas uzvarētājus pusfinālā gaida “VEF Rīga”.