Visi jaunumi

Pafbet LAT-EST: septembra nogalē cīņā iesaistās Latvijas komandas

27.09.2023

Dalīties:

Piektdien, 29. septembrī, Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas sestajā turnīrā pirmās spēles aizvadīs Latvijas komandas: plkst.19 Ogres jaunajā sporta arēnā mājinieki uzņems “AVIS Utilitas Rapla”, bet BK “Ventspils” spēlēs izbraukumā Tartu.

Sestdien, 30. septembrī, basketbola svētki “Arēnā Rīga”: plkst.16 iepriekšējās sezonas čempioni “Prometey” spēlēs ar “Viimsi”, bet plkst.19 debitanti “Rīgas Zeļļī” tiksies ar “Keila KK”. Vēl divas Latvijas komandas spēlēs izbraukumā: plkst.17 sāksies spēles “”TalTech/OPTIBET” – “VEF Rīga”” un “Tallinn Kalev/SNABB” – “Valmiera GLASS VIA”.

Svētdien, 1. oktobrī, plkst.17 spēlēs BK “Liepāja” – “Latvijas Universitāte”.

Latvijā notiekošās spēles varēs redzēt TV4 un/vai sportacentrs.com interneta platformā. Igaunijā notiekošās spēles translē Delfi.ee (maksas kanāls).

Sezonas intrigas

Vai “VEF Rīga” uzlabos pozīcijas? Latvijā čempioni var “tikai” nosargāt pēdējās sezonās izcīnītos titulus, bet starptautiskajā arēnā ir rezerves progresam, pacīnoties par 1. vietu apvienotajā līgā un uzlabojot bilanci Čempionu līgā (pērn tikai viena uzvara). Sastāvā cerīga atgriešanās pie pārbaudītām vērtībām (Dairis Bertāns, Aleksandrs Madsens, Aizeja Pineiro un Mārcis Vītols,  palicis Māris Gulbis), kas varētu ar uzviju kompensēt pērno līderu Kristera Zorika, Naisīra Brūkss, Arta Ates aiziešanu. Lielais jautājums – cik ātri izdosies izveidot cīņasspējīgs komandas modeli ar jauniem saspēles vadītājiem (piedevām Mārcim Vītolam ir savainojums) un cik stabils būs jauno spēlētāju (Rodrigo Būmeistera, Roberta Bērziņa, Raivo Butirina, Pētera Piņņa) pienesums.

Kurp pūtīs pārmaiņu vēji Kurzemē? Citās komandās redzēsim “Ventspils” pēdējo gadu vērtības Kristapu Medisu, Guntis Sīpoliņu, Andreju Šeļakovu, Rodrigo Būmeisteru, arī Matīsu Kulačkovski, toties atgriezies Ronalds Zaķis, pievienojušies Renārs Birkāns (pērn “Liepāja”), Eiropas U18 vicečempioni Edvars Mežulis (LU) un Valters Vēveris (Valmiera), saspēles vadītājs Ismails Elamins, spēka uzbrucējs Toma Vasiļjevičs un komandas divpadsmitniekā ir vieta četriem jaunajiem. Visdrīzāk, būs vajadzīgs laiks jaunā modeļa ieskrējienam. Cik ātrs un jaudīgs tas būs?

Arī Liepājas komandā būtiskas pārmaiņas, jo jaunus izaicinājumus atraduši galvenie pērnās bronzas kaldinātāji – Renārs Birkāns (Ventspils), Kārlis Šiliņš (Vācija), Arnolds Helmanis (LU), Ričards Vanags (G līga). Bet papildinājums ir interesants  – Ričards Vitoļskis, Reinis Avotiņš (abi LU), Emīls Krūmiņš (“VEF Rīga”), kā arī ārzemēs spēlējušie Ervīns Jonāts, Kristaps Ķilps un Klāvs Dubults – sūtot signālu konkurentiem, ka pozīcijas tiks sargātas nopietni. Jautājums, cik ātri spēlētāju apvienība kļūs par KOMANDU?

Vai Ogre atgūs pozīcijas uz Latvijas pjedestāla? Ogrē jauna spēļu arēna un divi nopietni izaicinājumi – to piepildīt ar iepriekšējā mājvietā ierasto svētku gaisotni un atgūt vai pat uzlabot pozīcijas Latvijas hierarhijā. Lai to izdarītu, komandas stabilais kodols (Kristaps Dārgais, Rihards Zēbergs, Kārlis Apsītis) papildināts ar eksventspilniekiem Kristapu Medisu un Matīsu Kulačkovski, Ogrē jau spēlējušo lietuviešu centru Matu Juciku, vēl trijiem leģionāriem un arī jauniem talantiem.

Ko spēs “Latvijas Universitātes” jaunais modelis? Studentu komandas attīstībā sākas jauns cikls. Iepriekšējais spēlētāju kodols aizpērn un pērn pakāpās līdz 11. un 13. vietai apvienotajā līgā, kā arī 4. un 5. vietai Latvijā, bet tā līderi jauno sezonu sāks citās komandās. Atbrīvotās vietas ieņēmuši pašu sistēmā gatavotie jaunie spēki, kam talkā aicināts pieredzējušais Arnolds Helmanis. Sākums nebūs viegls – jo interesantāk būs sekot atsevišķu spēlētāju un visas komandas progresam.

Cik jaudīgs būs “Valmiera GLASS VIA” restarts? Pēc neveiksmīgās pērnās sezonas valmierieši  atgriezušies pie pārbaudītām vērtībām – Jāņa Kaufmaņa un Edmunda Elkšņa -, kā arī iesaistījuši pieredzējušo Gunti Sīpoliņu un piecus leģionārus. Ir arī interesanti jaunie, kuri, jācer, izturēs konkurenci cīņā par spēles laiku.

Vai “Rīgas Zeļļi” tuvosies meistaru līmenim? Līgas jaunpienācēji būs (ir!) atraktīvi un ambiciozi, savās spēlēs solot interesantas basketbola un ne tikai basketbola izrādes. Redzēs, kā šīs vērtības, kā arī daudziem spēlētājiem – piemēram, 3×3 basketbola uzlecošajai zvaigznei Francim Lācim, bijušajam LU līderim Dāvidam Vīksnem, U18 izlases līderim Jurim Vītolam – nenoliedzami piemītošais talants konvertēsies punktos uz rezultātu tablo un turnīra tabulā?

**

16 komandas līdz 2024. gada 24. martam izspēlēs divu apļu turnīru. Astoņas labākās piedalīsies izslēgšanas spēlēs. Gan ceturtdaļfinālā, gan pusfinālā uzvarētājus noskaidros spēļu sērijās līdz 2 uzvarām, bet finālā būs viena spēle.

Sešas labākās Latvijas komandas aprīlī un maijā izslēgšanas turnīrā noskaidros valsts čempionus.