Pafbet LAT-EST: pirmo reizi fināls bez Latvijas komandām

16.04.2024

Otrdien, 16. aprīlī, Pafbet Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas pusfināla sērijas izšķirošajā trešajā spēlē BK “Ventspils” izbraukumā Tallinā zaudēja “Kalev/Cramo” (73:84). Pirmo reizi līgas sešu sezonu vēsturē finālā nepiedalīsies neviena Latvijas komanda: sestdien, 20. aprīlī, Tallinā par lielo kausu cīnīsies “Kalev/Cramo” – “BC “Prometey”. 19. aprīlī Rīgā bronzas finālu izspēlēs “VEF Rīga” – BK “Ventspils”.

“Kalev/Cramo” – BK “Ventspils” 84:73 (13:16, 32:34, 58:54). Sērijā 2:1

Igaunijas čempionvienībai panākumu stabilitāti visā sezonas garumā nodrošinājis daudzveidīgais un rezultatīvais uzbrukums. Pusfināla pirmajā mačā Ventspils komandai to apturēt neizdevās. Pirmajā puslaikā uz mājinieku guvumiem viesi atbildēja ar savām veiksmēm, saglabājot intrigu. Taču otrajā puslaikā jau līdz tā vidum “Kalev/Cramo” nodrošināja izšķirošo pārsvaru – 91:65 (30:21, 49:43, 66:50). Mājiniekiem daudz precīzāki tālmetieni (11/23 – 5/33).

Uzvarētājiem Manijs Suaress guva 20 punktus un izcīnīja 10 bumbas, Bens Šungu 20, Lēmets Beklers 16, Severi Kaukiainens. BK “Ventspils” komandai Linards Jaunzems guva 15 punktus un izcīnīja 12 bumbas, Ronalds Zaķis 15.

Otrajā spēlē 12. aprīlī Ventspilī noteikumus atkal diktēja mājinieki – šoreiz ventspilnieki, kuri viesus prekšā palaida tikai uz dažām minūtēm pirmajā ceturtdaļā. Pēdējais nelielais cerību stariņš talliniešiem pavīdēja 32. minūtē (66:58), bet tuvāk favorīti netika pielaisti – 85:70 (21:15, 49:33, 64:51).

Visā spēlē “Ventspils” daudz vairāk ieguva no tālienes (12/34 – 3/15). Uzvarētājiem Artūrs Ausējs guva 21 punktu, Linards Jaunzems 16+9, Ismails Elamins 1, Renārs Birkāns 10. “Kalev/Cramo” labā Kregors Hermets guva 17 punktus.

Izšķirošajā cīņā 16. aprīlī Tallinā ventspilnieki bija vadībā no pirmās ceturtdaļas vidus līdz trešās sākumam, lielāko pārsvaru sasniedzot 17. minūtē (17:27). No tālienes krita gandrīz tik labi, kā iepriekš savā laukumā (7/23 – 11/34), tomēr groza tuvumā krietni efektīvāk darbojās tallinieši (2p. 22/45 – 16/38, 1p. 19/22 – 8/12), pamazām sakrājot izšķirošo pārsvaru – 84:73 (13:16, 32:34, 58:54).

Uzvarētājiem Bens Šungu guva 26 punktus, Rauno Nurgers 15, Manijs Suaress 14.

BK “Ventspils” labā Ismails Elamins guva 18 punktus, Toma Vasijevičs 17, ArtūrsAusējs un Frensiss Ošī pa 11.

“VEF Rīga” – “BC Prometey”  66:87 (19:15, 35:32, 42:57). Sērijā 0:2

Traumu izretinātajā “VEF Rīga” sastāvā palikuši astoņi spēlētāji un tas ietekmēja komandas taktiku pirmajā spēlē – pamatā tika izmantota zonas aizsardzība. Tā pavēra zināmas iespējas “BC Prometey” tālmetieniem, kas vismaz pirmajā puslaikā nebija īpaši precīzi (4/17 – 4/12). Nosacītajiem mājiniekiem īsti izdevās tikai izrāviens otrās ceturtdaļas sākumā, no 19:17 sasniedzot 30:17 un 38:23. Tomēr līdz lielajam pārtraukumam rīdzinieki atkal samazināja atpalicību un 25. minūtē atjaunoja līdzsvaru (45:45). Tomēr “Prometey” nākamais izrāviens (56:45, 61:49) izšķīra spēles iznākumu. Tuvāk par -7 “VEF Rīga” tika vien 70 sekundes pirms beigām (72:66). Gala iznākums – 76:66 (19:17, 41:35, 61:49).

Visā spēlē rīdzinieki labāk uzbruka no tālienes (6/26 – 9/25), toties biežāk kļūdījās (10-17).

“BC Prometey” labā Iļja Sidorovs guva 15 punktus (3p. 5/8), Tai Odiase 15, Vjačeslavs Bobrovs 12.

“VEF Rīga” Šons Paips guva 23 punktus un izdarīja 8 rezultatīvas piespēles, Māris Gulbis 14, Gregs Vitingtons 12, Roberts Blūms 10.

Otrajā spēlē svētdien, 14. aprīlī, “VEF Rīga” pirmajā puslaikā ieguva nelielu pārsvaru, tomēr “BC Prometey” trešajā ceturtdaļā izšķīra spēles un sērijas likteni.

“VEF Rīga” labā Gregs Vitingtons guva 24 punktus, Šons Paips 19.

“BC Prometey” Ivans Tkačenko guva 15 punktus.