Pafbet LAT-EST ceturtdaļfināls: “Ventspils” pusfinālā pēc 5 gadu pārtraukuma

05.04.2024

Piektdien, 5. aprīlī, Pafbet Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla sērijas trešajā spēlē BK “Ventspils” savā laukumā pārspēja “Tartu Ülikool” (103:83). Pirmā čempionāta uzvarētāji pēc piecu gadu pārtraukuma iekļuvuši pusfinālā, kur sērijā līdz divām uzvarām sacentīsies ar Igaunijas čempioniem Tallinas “Kalev/Cramo” (pirmā spēle 9. aprīlī Tallinā, otrā – 12. aprīlī Ventspilī, nepieciešamības gadījumā trešā – 16. aprīlī Tallinā). Otrajā pārī cīnīsies “BC Prometey” – “VEF Rīga” (spēles 10., 14. un, nepieciešamības gadījumā 17. aprīlī Rimi OSC).

BK “Ventspils” – “Tartu Ülikool” 103:83 (21:18, 46:42, 76:60). Sērijā 2:1

Pirmajā puslaikā ventspilnieki lielākoties bija vadībā, 18. minūtē uz brīdi palaida pretiniekus priekšā (34:38), taču tūlīt atguva vadību un trešajā ceturtdaļā panāca izšķirošo lūzumu. Uzvarētāji ļoti efektīvi uzbruka no tuvās un pustālās distances (2p. 28/36 – 18/41).

BK “Ventspils” komandai Linards Jaunzems guva 35 punktus, Ismails Elamins 15, Frensiss 15, Ronalds Zaķis 12.

Tartu komandai Kristjans Kitsings guva 15 punktus, Rinalds Mālmanis 14, Devins Heriss 13, Merts Rozentāls 12.