Visi jaunumi

Pafbet LAT-EST ceturtdaļfināls: zināmi trīs pusfinālisti, Ventspilī būs trešā spēle

03.04.2024

Dalīties:

Trešdien, 3. aprīlī, Pafbet Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla sērijas atbildes spēlē BK “Ventspils” izbraukumā zaudēja “Tartu Ülikool” (69:82), bet BK “Ogre” savā laukumā otro reizi zaudēja “BC Prometey” (82:90). Pusfināla sērijās līdz divām uzvarām cīnīsies “BC Prometey” – “VEF Rīga”, bet “Kalev/Cramo” pretinieki kļūs zināmi piektdien Ventspilī.

Savukārt pirmdien, 8. aprīlī, sāksies Pafbet Latvijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla sērija “Rīgas Zeļļi” – “VALMIERA GLASS VIA”. Pārim BK “Ogre” – BK “Liepāja” pirmā spēle paredzēta trešdien, 10. aprīlī (komandas cīnīsies līdz trim uzvarām).

Tartu Ülikool” – BK “Ventspils” 82:69 (18:19, 41:37, 65:55). Sērijā 1:1

Pirmajā spēlē ventspilnieki pārliecinoši uzvarēja ar 103:69, tomēr Tartu spēle ritēja pēc cita scenārija. Līdz otrās ceturtdaļas vidum vadības groži gāja no rokas rokā, bet turpinājumā pārsvars bija mājiniekiem, kuri 36. minūtē bija nodrošinājuši uzvaru (78:57).

Tartu komanda uzvarēja cīņā pie groziem (42-33) un guva daudz vairāk punktu no soda laukuma (54-36).

Uzvarētājiem Merts Rozentāls guva 24 punktus, Dāvis Rozītis 18 (10 atl.), Devins Heriss 11.

BK “Ventspils” komandai Ismails Elamins guva 17 punktus, Linards Jaunzems 11.

Trešā spēle piektdien, 5. aprīlī, plkst.19 Ventspilī.

BK “Ogre” – “BC Prometey” 82:90 (23:25, 42:47, 63:67). Sērijā 0:2

Mājinieki bija vadībā visu pirmo ceturtdaļu un nedeva favorītiem mieru līdz pat galotnei (36. minūtē 79:83), tomēr pērnās sezonas čempioni nosargāja uzvaru un vietu pusfinālā.

“Ogre” labā Kristaps Dārgais guva 19 punktus, izcīnīja 13 bumbas un izdarīja 6 rezultatīvas piespēles, Matīss Kulačkovskis 17, Mats Juciks 12.

“BC Prometey” labā Ondrejs Balvins guva 16 punktus, Isufs Sanons 14.

Pirmajā spēlē “BC Prometey” uzvarēja ar 97:82 (20:20, 47:39, 75:60)

“Rīgas Zeļļi” – “VEF Rīga”  87:94 (24:20, 43:45, 62:70). Sērijā 0:2

“Zeļļi” bija vadībā gandrīz visu pirmo puslaiku, bet trešās ceturtdaļas vidū līdzsvaru izjauca Roberta Blūma precīzie tālmetieni. Čempioni panāca 10 punktu pārsvaru, turpinājumā mājinieki vairākas reizes to samazināja (37. minūtē 75:78), tomēr “VEF Rīga” ik reizi atkal nostiprināja vadību.

Visā spēlē “Zeļļiem” laba, bet “VEF Rīga” – lieliska tālmetienu precizitāte (11/27 – 12/22).

Zeļļiem Toms Skuja guva 32 punktus (3p. 6/7) un izdarīja 9 rezultatīvas piespēles, Džordans Hanters 10.

“VEF Rīga” labā Šons Paips guva 26 punktus, Roberts Blūms 18 (3p. 4/5), Māris Gulbis 14.

Pusfināla sērijā līdz divām uzvarām rīdzinieku pretinieki būs pāra “BC Prometey” – BK “Ogre” uzvarētāji.

Pirmajā spēlē “VEF Rīga” uzvarēja ar 87:72.

“Pärnu Sadam” – Tallinas “Kalev/Cramo” 63:77 (16:18, 35:36, 48:53). Sērijā 0:2

Uzvarētājiem Mannijs Suaress guva 20 punktus un izcīnīja 11 bumbas.

Pirmajā spēlē “Kalev/Cramo” uzvarēja ar 83:77 (13:30, 38:42, 63:60).

Pusfinālā pamatturnīra uzvarētāji spēlēs ar pāra BK “Ventspils” –  “Tartu Ülikool”,