FRACHT Baltijas superkauss: finālā svētdien plkst.20 “Rīgas Zeļļi” pret Viļņas vilkiem

14.09.2024

FRACHT Baltijas superkausa izcīņas basketbola turnīra pirmajā pusfināla spēlē Latvijas vicečempioni “Rīgas Zeļļi” pārspēja Lietuvas čempionāta trešo labāko komandu Panevēžas “7bet-Lietkabelis” (67:61) un svētdien finālspēlē plkst.20 “Arēnā Rīga” tiksies ar Viļņas “Wolves”, kas pusfinālā ar 80:76 pārspēja “VEF Rīga”.

Spēlē “Rīgas Zeļļi” – “7bet-Lietkabelis” 32 minūtes iniciatīva bija rīdziniekiem, kuri uzbrukumā bija precīzāki un aizsardzībā – motivētāki par iepriekšējos pārbaudes mačus jaudīgi aizvadījušo Panevēžas komandu. Rezultāta starpība lēnām, bet konsekventi auga “Zeļļu” labā, lielāko pārsvaru sasniedzot 32. minūtē (59:41). Pēc vairākām kļūdām un neveiksmīgiem individuālajiem gājieniem uzbrukumā 74 sekundes pirms spēles beigām Panevēžas komanda gan bija rīdziniekiem tikpat kā uz pēdām (63:58), taču vairāk viesiem netika ļauts – 67:61 (24:21, 40:30, 55:41).

Uzvarētājiem Krišs Helmanis guva 16 punktus un izcīnīja 9 bumbas, Dāvids Vīksne 15, Akuels Kots 12 (5 piespēles). Panevēžas komandai Oleksandrs Kovliars guva 11 punktus (6 piespēles).

Otrajā pusfināla mačā starp “VEF Rīga” un Viļņas “Wolves” cīņa gandrīz visas 40 minūtes ritēja punkts punktā, spēles līderiem mainoties 29(!) reizes. Rīdzinieki lielāko pārsvaru sasniedza 12. minūtē (29:22), Viļņas komanda – 19. minūtē (35:44). Otrajā puslaikā “VEF Rīga” ātri panāca 51:49, tiesa, tālāk aizmukta vairs neizdevās. Kopumā spēles laikā vadībā mazliet ilgāk bija Viļņas komanda, kas minimālu pārsvaru panāca un nosargāja arī pašā spēles galotnē – 76:80 (23:19, 39:47, 58:62).

Uzvarētājiem rezultatīvākie bija bijušais vefietis Endrū Endrūss (18), Džeferijs Teilors (15) un Entonijs Kovans (13). “VEF Rīga” komandai Vjačeslavs Bobrovs guva 14 punktus un izcīnīja 8 bumbas, Harisons Klīrijs 13, Isufs Sanons 11 (7 piesp.).

Baltijas Superkausa izcīņa basketbolā un volejbolā “Arēnā Rīga” notiek sadarbībā ar loģistikas uzņēmumu SIA “Fracht”. Svētdien papildus spēlēm (plkst.11 volejbola miniturnīra spēle par 3. vietu “Robežsardze/Rīga” – Tallinas “Selver/TalTech”, plkst.14 basketbola bronzas spēle “VEF Rīga” – “7bet-Lietkabelis”, plkst.17 volejbola finālspēle “Jēkabpils Lūši” – Tartu “Bigbank”, plkst.20 basketbola finālspēle) “Arēnā Rīga” paredzēti dažādi priekšnesumi un aktivitātes bērniem – piepūšamās atrakcijas, seju apgleznošana, konkursi un citi pārsteigumi. Starp basketbola un volejbola finālspēlēm uzstāsies īpašie viesi grupa “Olas”. Biļetes šeit. Visu svētdienas spēļu tiešraides translēs LTV7.