Visi jaunumi

FRACHT Baltijas superkauss finālspēles pēdējās sekundēs aizceļo uz Viļņu

15.09.2024

Dalīties:

FRACHT Baltijas superkausa izcīņas basketbola turnīra finālspēlē Latvijas vicečempioni “Rīgas Zeļļi” galotnē piekāpās Viļņas “Wolves” – 91:93 (29:18, 54:46, 73:72). Cīņā par trešo vietu “VEF Rīga” ar 66:91 zaudēja Panevēžas “7bet-Lietkabelis”.

Finālspēles sākumā “Rīgas Zeļļi” pārsteidza pieredzes ziņā krietni pārāko pretinieku komandu, 7. minūtē sasniedzot 17:9 un vadību saglabājot līdz trešās ceturtdaļas beigām. Lieliskā tālmetienu precizitāte (puslaikā 12/20 – 3/12) palīdzēja kompensēt zaudējumu cīņā pie groziem (15-23, tai skaitā uzbrukumā 4-10). 12. minūtē “Zeļļu” pārsvars sasniedza 34:21, 18. minūtē – 48:35.

Otrajā puslaikā rīdzinieku precizitāte mazinājās (tālmetieni līdz ceturtās ceturtdaļas beigām 1/12), bet Lietuvas kluba agresivitāte pie groziem vēl palielinājās, un “Zeļļu” pārsvars tika likvidēts. Tomēr izšķirošo lūzumu “vilkiem” nostiprināt neizdevās. 36. minūtē – 76:85, bet nākamajās trijās minūtēs Roberts Bērziņš un Krišs Helmanis ar četriem tālmetieniem, atjaunoja intrigu, 100 sekundes pirms beigām panākot 90:90. Izškirošo vārdu gan teica Viļņas komandas pieredze, “Zeļļu” pieteikums sezonai izdevās gana skanīgs.

Visā spēlē tālmetieni 17/38 – 11/30, atlēkušās bumbas 30 – 49.

Rīdziniekiem Roberts Bērziņš guva 26 punktus, Džastins Makojs 18, Krišs Helmanis 13. Viļņas “Wolves” Entonijs Kovans guva 21 punktu un izdarīja 7 rezultatīvas piespēles, turnīra vērtīgākais spēlētājs Endrū Endrūss 18, Mats Jogela 17.

Cīņā par trešo vietu “VEF Rīga” galvenais treneris Mārtiņš Gulbis deva iespēju visiem desmit ierindā esošajiem basketbolistiem izspēlēties un pierādīt tiesības uz savu nišu komandas kopējā modelī. Vielas secinājumiem varētu būt daudz. Pirmajā, trešajā un ceturtajā ceturtdaļā viesiem bija minimāls pārsvars, bet otrajā rīdzinieki piedzīvoja sagrāvi, kas izšķīra cīņas likteni – 66:91 (23:25, 36:56, 52:74).

Uzvarētājiem Marko Pečarskis guva 14 punktus, Mants Rubštavičius 12. “VEF Rīga” komandai Isufs Sanons guva 11 punktus.

Volejbola turnīrā Fracht Superkausu izcīnīja Tartu “Bigbank”, kas finālā ar 3:0 pārspēja “Jēkabpils Lūšus”. Cīņā par 3. vietu “Robežsardze/Rīga” – Tallinas “Selver/TalTech” 3:2.

Baltijas Superkausa izcīņa basketbolā un volejbolā “Arēnā Rīga” notika sadarbībā ar loģistikas uzņēmumu SIA “Fracht”.