Visi jaunumi

Augsta līmeņa sportistiem iespēja saņemt sporta stipendijas Latvijas Universitātē

28.07.2022

Dalīties:

Latvijas Universitāte (turpmāk – LU) jau vairākus gadus atbalsta augsta līmeņa sportistus, piešķirot sporta stipendijas studijām augstskolā, lai dotu iespēju gūtu panākumu ne tikai sportā, bet arī mācībās. Šogad sporta stipendijas tiks piešķirtas aptuveni 50 sportistiem.

LU aicina jaunos augsta līmeņa sportistus izmantot LU piešķirtās sporta stipendijas, kas nodrošina iespēju sportistiem iegūt kvalitatīvu augstāko izglītību un vienlaikus turpināt sportista karjeru. Sporta stipendija, kā tas ierasts daudzās Eiropas un Ziemeļamerikas valstīs, nodrošina studiju maksas segšanu, ja sportists uzrādījis augstus sasniegumus savā sporta veidā un vienlaikus ir sekmīgs arī studijās LU.

“Laiks, kurā šobrīd dzīvojam, ir pierādījis, ka ir jādomā vairākus soļus uz priekšu. Šobrīd jūtam cik strauji mainās situācija pasaulē, tādēļ sportistiem aktīvi jādomā, kā turpmāk sevi realizēt. Izglītība veicina personības izaugsmi un pilnveido jauno sportistu. Duālā karjera pierāda arī to, ka sportisti grib un var iegūt augstāko izglītību paralēli turpinot trenēties. Studijās noder sportista mērķtiecīgums un gribasspēks, bet sportā noder studijās iegūtās analītiskās un dažkārt pat akadēmiskās zināšanas. Nereti ir zināmas situācijas, kad sabiedrībā populāri sportisti pēc karjeras beigām ir apjukuši, jo nonāk pie vairākiem svarīgiem jautājumiem – ko darīt, kā darīt un kā turpināt dzīvot. Lai šādas situācijas sportistu vidū mazinātu, Latvijas Universitāte dod unikālu iespēju apvienot divas lietas vienlaicīgi – sportista karjeru un studijas.” skaidro LU sporta centra direktors Uģis Bisenieks. “Daudzi jau esošie duālās karjeras veidotāji atzinuši, ka šāda iespēja – studēt un sportot vienlaikus – ir liels ieguvums un ir ļoti pateicīgi LU par šādu iespēju.”

“Duālā karjera ir saistoša katram sportistam, jo tiek sniegta iespēja apvienot sportu ar mācībām. Es apzinos, ka profesionālā sportista karjera ilgst tikai nelielu brīdi, līdz ar to ir nepieciešams atrast lauciņu kurā darboties pēc tam, kad nākas pakārt botas uz nagliņas. Latvijas Universitāte piedāvā daudz un dažādas studiju programmas, atliek tikai izvēlēties sev piemērotāko. Nevienu brīdi neesmu nožēlojis savu izvēli apvienot sportu ar mācībām, jo turpinu augt kā spēlētājs un attīstīties kā personība.” Tā Latvijas Universitātes vīriešu basketbola komandas spēlētājs un Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes bakalaura programmas ”Sports, tehnoloģijas un sabiedrības veselība’ students Edvards Mežulis izsakās par Duālās karjeras iespējām Latvijas Universitātē.

LU aicina neatmest savus sapņus ne sportā, ne izglītībā, bet pievienoties vienai no vadošākajām augstskolām Latvijā un veidot duālo karjeru!

Vairāk informācijas par pieteikšanos “Duālajai karjerai” meklē: https://www.lu.lv/sports/par- mums/zinas/zina/t/72620/